Produkty

matcha čaj

Ak patríte medzi milovníkov čaju určite ste sa už stretli s jedným s najznámejších druhov čaju a to je zelený čaj vyrábaný z lístkov čajovníka čínskeho. Do tejto rozsiahlej skupiny patria kvalitné japonské, čínske, vietnamské, kórejské a taiwanské čaje. K japonským zeleným čajom patrí aj matcha čaj. Známa svetlá zelená farba, podľa ktorej dostal čaj pomenovanie je spôsobená spracovaním cestou len veľmi krátkej oxidácie. To dodáva zeleným čajom jemnejšiu chuť aj vôňu.

matcha čaj

Matcha čaj je teda zelený čaj získaný spracovaním odrody čajovníka „tencha“, pričom sa jeho lístky najprv sparia, následne sušia a melú na jemný prášok. Tento proces zaručuje jednak veľmi príjemnú lahodnú chuť čaju ale aj výnimočné vlastnosti tohto zeleného prášku. Jednak obsahuje množstvo antioxidantov, vlákniny, vitamínov a minerálov a tieto následne kladne pôsobia na organizmus. Vďaka tomu matcha môže telo nabiť dlhotrvajúcou energiou, zlepšuje imunitu, detoxikuje, zrýchľuje metabolizmus a tým aj znižuje riziko diabetu a kardiovaskulárnych ochorení, omladzuje pokožku, zlepšuje koncentráciu a náladu.

čajovník

Kvalitný matcha čaj je zbieraný výhradne ručne a okamžite prevezené na ďalšie spracovanie sparením, čo zabráni fermentácií a tým si uchováva všetky živiny. Lístky následne prechádzajú triedením a je zbavený nežiadúcich častí, pričom ostáva len čistá listová dužina. Čaj sa potom suší a melie na kamenných mlynoch. O tom, že je čaj naozaj kvalitný svedčia nasledujúce znaky: jednak je to žiarivo zelená farba prášku; jeho chuť je príjemná so sladkastým nádychom; má príjemnú rastlinnú vôňu a bohatú hustú krémovú penu; dôležité je si všimnúť aj krajinu pôvodu lebo pravý kvalitný matcha https://www.totalvital.sk/matcha čaj zákonite pochádza z Japonska; je samozrejmé, že o mnohom vypovie aj cena. Matcha čaj sa v jeho práškovej forme konzumuje buď klasickým spôsobom (zaliatím horúcou vodou) alebo ako súčasť smoothie, prípadne do pečenia či varenia. Na záver už len dodať, že či už patríte k milovníkom klasického čaju alebo chcete vyskúšať niečo iné a nové, kvalitný matcha čaj stojí za to. Osloví svojou chuťou, účinkami aj mnohorakým využitím.