Podnikanie

Sročky na predaj

Napadlo vás niekedy, že podnikať sa dá aj popri iných povinnostiach a aktivitách? Mnoho ľudí to tak robí. Jedine si treba viesť správne a dobre účtovníctvo, resp. prenechať jeho vedenie profesionálom, účtovníkom a môžete podnikať. Niekoho možno odrádza, že založenie firmy je zdĺhavé, treba naň splácanie základného imanie v prípade s.r.o., vypracovať potrebné zakladacie dokumenty a tak podobne. Keď si to človek pozrie, iste zvažuje, či na niečo také má čas a chuť. I keď sa toho veľa už dnes dá zariadiť elektronicky alebo si na to môžete najať zvláštnu firmu, aj tak je to nejaký ten obnos času navyše, ktorý často jednoducho nie je veľmi k dispozícii.

firma s ceruzkami

Existuje však cesta, ktorá časovú tieseň rieši a tiež rieši to, že základné imanie riešiť nemusíte. Ide o sro predaj s historiou, kedy si jednoducho založenú s.r.o. už kúpite a hotovo. Nemusíte ani chodiť po úradoch ani riešiť čas. Trvá to veľmi krátko a rezervovať si podobnú firmu môžete aj online. Obchodný názov, ako aj ďalšie náležitosti ktoré musí mať každá obchodná spoločnosť podľa obchodného zákonníka si potom dáte pri kúpe zmeniť. Podobná firma nemá záväzky a vo väčšine prípadov ani žiadnu históriu. Je akoby založená vopred a potom si ju kúpi niekto, kto chce takto začať podnikať v s.r.o. a to rýchlo a jednoducho.

podpis zmluvy

Niekedy sa môžete stretnúť aj s názvom ready made firma alebo spoločnosť a to je presne táto situácia. Firmy založené s cieľom predaja novým majiteľom, podnikateľom. Takto sa takmer hneď stanete spoločníkom, resp. konateľom ready made spoločnosti, ktorej podiel bude na vás jednoducho prevedený, Konať v mene firmy môžete tak takmer ihneď po podpise dokumentom a zmlúv, ktoré sú potrebné. Zmeny v obchodnom registri máte v väčšinu v cene firmy a môžete začať! Sro predaj je veľmi skvelý postup najmä pre začínajúcich podnikateľov.