Ženy

LED trubice T8

LED svetlá všetkých druhov sa zhostili svojho prvého miesta medzi osvetleniami preto, že nám ponúkajú pravý opak – šetrenie energie v maximálnej možnej miere, veľmi dlhú životnosť a navyše sú omnoho šetrnejšie aj voči životnému prostrediu, takže šetria nielen naše peňaženky, ale vďačná im je aj príroda.

kompletné LED osvetlenie

Rovnaký zásah urobili aj do osvetlenia trubicového – klasické neónové trubice vo veľkej miere začali nahrádzať práve tie s LED technológiou. Neónové trubice využívame oddávna nielen v našich domovoch, ale vo veľkom aj v administratívnom sektore a priemyselnej výrobe. Všade tam ich postupne nahrádzajú LED trubice Ledprodukt, ktoré majú všetky výhody ostatných LED osvetlení – prioritné šetrenie elektrickej energie a vysoká životnosť. Najbežnejšie využívané spomedzi všetkých druhov LED trubíc sú LED trubice T8, tie využívame najčastejšie. Ak uvažujete nad výmenou svojej klasickej neónky za šetrnejšiu LED trubicu, je možné urobiť výmenu dvoma spôsobmi – buď zakúpením celého svietidla, ktoré je už vyrobené na priame používanie LED trubíc čo je spôsob najjednoduchší. Ak výmenu svietidla neplánujete a napriek tomu by ste chceli využívať LED trubicu, existuje aj možnosť zosúladiť staré svietidlo tak, aby v ňom LED trubica fungovala bezproblémovo, no v tomto prípade je lepšie zistiť si presné postupy ako na to alebo sa poradiť s výrobcom, pretože táto možnosť neumožňuje použitie všetkých LED trubíc ale len vybraných typov.

LED trubica

V prípade LED trubíc T8 si môžete rovnako vybrať z troch farieb bieleho svetla – teplej bielej ktorá je oddychovou farbou, neutrálnej alebo studenej bielej, ktorá je farba aktívna, pri ich inštalácii nie je potrebná tlmivka ani štartér, zapájajú sa priamo na 230V. Kvalitné osvetľovanie priestorov týmito trubicami zabezpečuje vysoký index podania farieb, ktorý má v tomto prípade hodnotu >80 čo znamená jasnú viditeľnosť a tým pádom sú využiteľné vo všetkých priestoroch, kde ich plánujete.