Produkty

Dokonalosť neexistuje, no priblížiť sa k nej môžeme svojou dôslednosťou

Nadchádzajúce letné obdobie a s ním spojené príjemné teploty nás nabádajú, aby sme sa pripravili na ich príchod vopred a zabezpečili si miesto, kde si tieto chvíle budeme môcť vychutnať. Najčastejšie je to balkón alebo terasa, ktoré sú na to priam stvorené a môžeme na nich tráviť toľko času, koľko potrebujeme. Na výstavbu kvalitnej terasy však potrebujeme viacero základných prvkov, ktoré budú spĺňať bezpečnostné požiadavky a spolu s dizajnovým prevedením sa stanú naším obľúbeným miestom na relax a odpočinok. Terasy sa väčšinou budujú pri rodinných domoch či chatách, tam dištančné podložky majú opodstatnenie. Na vytvorenie priestoru terasy je nutné vedieť niekoľko základných vecí, aby bol výsledok dokonalý.

Všetko si treba viackrát premerať

Prvým krokom je určenie druhu materiálu, z akého si terasu chceme vytvoriť, jej rozmer, pôdorysný tvar a typ zastrešenia, prípadne zasklenia. Ideálne je vytvoriť vodorovnú podlahu hlavne z dôvodu následného umiestnenia nábytku. Podlahu na terase môžeme mať v mnohých materiálových prevedeniach, záleží od našich preferencií a vkusu, na výber sú krásne dlažby, ale aj drevené či plastové dlažby v pekných dekóroch napríklad dreva a podobne.

Samotné ukladanie dlažby je dôležité, no dôraz treba klásť aj na ukladanie hranolov a dosák pod samotnou dlažbou, ktoré musia byť v absolútnej rovine, a to zabezpečia rozličné druhy príslušenstva. Na vyrovnanie nerovností pod dlažbou sa používajú terasové podložky, vyrábané z odolného a pevného plastu a ich ďalšou funkciou je vytvoriť odvetrávací priestor pod podlahou, aby dosky nevlhli a boli vždy suché.

Podložky v rozličných polohách

Terasové podložky sa na trhu dajú zakúpiť v rozličných typoch, druhoch, veľkostiach a môžu byť dištančné, tlmiace či izolačné, okrem nich sa využívajú aj vyrovnávacie kliny a veľa iných potrebných pomôcok. Vďaka týmto pomôckam sa práca na kvalitnej terase určite podarí, pretože dokážu vyrovnať aj väčšie nerovnosti a zabezpečiť tak dokonalo rovnú podlahu. S nimi to zvládnete hravo aj bez skúseností, poradiť sa však vždy môžete s odborníkmi.