Produkty

K protipožiarnym systémom patria aj požiarne dvere

Požiar môže vo filme pôsobiť síce hrozivo, ale málokedy si jeho dôsledky dokážete predstaviť vtedy, ak ho sami nezažijete. Je to skutočné peklo, pretože tu vstupuje do hry viac nebezpečných javov, ktorými je nielen oheň samotný, ale aj sálanie horúceho vzduchu, explózia horiacich predmetov, jedovatý dym a rozsiahle popáleniny vzniknuté v dôsledku vysokých teplôt, vďaka ktorým sa môžete udusiť. Hovorí sa, že oheň je dobrý pán, ale zlý sluha, a toto platí naozaj do dôsledku.

nebezpečný požiar

Akonáhle vypukne požiar v budove, je to oveľa nebezpečnejšie, než vonku v prírode. Z budovy je totiž niekedy ťažké uniknúť a môžete sa tu ocitnúť doslova v pasci. Oheň sa niekedy šíri nevyspytateľnou cestou aj rýchlosťou, a ťažko odhadnete, ako sa bude správať práve tam, kde sa nachádzate. Šírenie požiaru sa ale dá veľmi efektívne zamedziť vhodnými protipožiarnymi systémami.

hasiči v akcii

Pokús si predstaviť situáciu, že začne horieť v obytnej budove, napríklad u vášho zamestnávateľa, pokiaľ tu pracujete v kancelárii. Dôjde tu napríklad k vzplanutiu elektrického spotrebiča a než niekto z prítomných zareaguje, oheň sa rýchlo rozšíri do celej miestnosti. Ak je napríklad zasiahnutá kuchynka a odpočinková miestnosť alebo šatňa, môže sa odtiaľ požiar rozšíriť do ďalších priestorov cez horľavé predmety, a tými sú najčastejšie okná a dvere a nábytok. A práve dvere by vám v tomto smere mohli pomôcť.

Tam, kde sú nainštalované požiarne dvere LM mont, stačí ich uzavrieť a oheň nemá šancu šíriť sa ďalej. Protipožiarne dvere znesú aj obrovskú žiaru a nerozpadnú sa za žiadnych okolností, navyše zamedzia ďalšiemu prievanu a prístupu kyslíka do ohňa, čím ho utlmia. Za protipožiarnymi dverami sú ľudia, zvieratá aj majetok v bezpečí a máte tiež dostatok času zavolať hasičov na likvidáciu požiaru. Ako vidíte, protipožiarne systémy vrátane dverí majú svoje platné miesto prakticky kdekoľvek, najmä tam, kde sa pohybuje väčší počet osôb, ako sú kancelárie, výrobné prevádzky, sklady, športoviská, kultúrne stánky, úrady či obchody.