Dom a záhrada

Rodinný dom a záhrada

Rodinný dom a žitie v ňom prináša mnoho povinností, ktoré musíte pravidelne robiť.

rodinný dom

Napríklad:

  • trávnik je nutné neustále kosiť. Ak by sa vám nechcelo, boli by ste lenivý, a trávu nepokosili, vyrástla by vám do takej výšky, že by ste ju potom mohli len celú zlikvidovať a nasadiť trávu odznova. Na kosenie trávy potrebujete mať aj dobrú kosačku. Tá síce nie je najlacnejšia, no ak stavíte na kvalitu, vydrží vám niekoľko rokov. Na kosačke budete musieť vymieňať lanko a dolievať benzín, ale aj to závisí od typu kosačky. Možno už tie novšie to ani nemajú. Ak budete trávnik kosievať pravidelne, vaša trávička bude vyzerať vždy nádherne. Ostatní susedia vám ju budú závidieť.
  • Zalievanie rastlín a kvetín. Keď si myslíte, že raz nasadíte kvety a rastliny a už viac s nimi nemusíte nič robiť, ste na veľkom omyle. O rastlinky a kvetinky sa musíte neustále starať. To znamená pravidelné zalievanie a aj ošetrovanie. Len tak budete mať predzáhradku akú si predstavujete
  • Bazén. Mať bazén je síce úžasné, ale starostlivosť o bazén prináša aj veľa práce. V prvom rade musíte dbať na to, aby ste mali vodu vo vašom bazéne vhodnú na kúpanie. Voda v bazéne by mala mať správne PH, aby bola neškodná. Ak nemáte zakrytý bazén, neustále vám doňho napadajú listy, ktoré je nutné odstraňovať. Hmyz vám tiež nalieta. Porozmýšľajte pre to nad zakrytím bazéna. Je to drahšie riešenie, ale veľmi účinné.

dom

Ak chcete mať peknú záhradu, ktorú vám budú závidieť nielen blízky, ale aj vaši susedia, musíte mať dostatok voľného času, aby ste sa o ňu mohli starať. Vymenovala som len zopár vecí, ktoré je nutné pravidelne vykonávať. Samozrejme okolo domu je vždy plno roboty, ktorá vás neminie. Nikto iný ju za vás nespraví, ale vás počká. Ak máte starší dom, na ňom je vždy omnoho viacej roboty ako na novom. Starší dom prináša veľa úskalí, ktoré treba stále riešiť a opravovať, aby ste sa vo svojom rodinnom dome cítili naozaj spokojne.