Nezařazené

Multimédiá, kultúra, zábava, majú viac tvárí

Dnešný svet je rozhodne rozmanitý na výber multimédií, kultúrnych podujatí i zábavy a všetkého, čo si pod tým predstavíme.
Ten výber je pestrý a každý si nájde to svoje. Je pravdou, že sloboda umenia a určité obmedzenie cenzúry nám priniesli množstvo humoru. Priznávam, že aj ja som sa rád zasmial na určitých filmoch, seriáloch, hudbe, ktoré by sme prakticky mohli označiť za nemorálne. Ale nemorálne médiá, pri kotrých som sa zabavil ja, to je len slabá káva.

zbraň

Rád som zabavil na seriáloch ako South Park, Family Guy, Simpsonovci a podobných, rád som si vypočul punkovú či metalovú hudbu, pozrel som si nejaké horory a krváky, samozrejme nechýbali násilné videohry. Určite som nebol jediný, snáď len okrem tej hudby, som bol z kultúrneho hľadiska skôr jeden z väčšiny.
Človek sa však nevyvíja len fyzicky, ale aj po duševnej stránke.

•         To prvé zmienené, tie seriály, v tom som sa nejako nezmenil. Uznávam, že nie sú príkladom morálky, ale tak sú určite vtipné, človek si oddýchne, zasmeje sa, pritom ich určitým spôsobom považujem za inteligentné. Dokážu vykresliť podstatu dnešných politických, no i bežných ľudských problémov a vlastností, no pritom skutočne vtipnou formou.

•          Druhé v poradí, hudba a štýl. Pre mňa to znamenalo vytvoriť si názor a postoj, ktorý treba dať najavo.Samozrejme som nepohrdol ani poriadnym žúrovaním. Ale k drogám som mal vždy odpor, keď tak alkohol a cigarety. No dnes už ani ten alkohol, cigarety 2 za deň . Najlepší kamoši z punkových čias mi prestávajú byť sympatickí, zapálil som mosty. A tá druhá strana, dnešní sladučkí popoví speváci, ktorí „sexy“ hláskom spievajú len o sebe. Čo sa Vám na ich tvorbe páči? Nechápem to stále.

•         Na treťom mieste máme horory a krváky. Dnes sa pri takých filmoch strašne nudím. Skôr uprednostním české a slovenské filmy.
•         Štvorka , násilné videohry. Čím viac reálnejšou grafikou pôsobia akčné videohry brutálnejšie. Tie dnešné akčné videohry už nedokážem hrať dlho, dvíha sa mi z nich žalúdok. Ak si chcem nejaké videohry zahrať, radšej športové alebo The Sims :D.

stalking

Skrátka človek musí hľadať médiá a kultúru, no aj sám zbadá, v akej miere sú škodlivé a v akej prospešné. Dúfam, že tú hranicu si viete určiť i Vy. Verím, že napríklad takú brutálnu videohru či horor, nebudete napodobňovať v realite.
Kultúra a médiá, ktoré opíšem v tom poslednom odstavci sú nebezpečne populárne i dnes, jedná sa o silnejšiu kávu, než akú som kedy pil ja. Vždy mi vadili.

•         Hudba a štýl, ktorý očividne navádza ku kriminalite, verejne sa pýši dílovaním zbraní, drog, „spevák“ sa pýši vraždou. Ďalej nájdeme reálnu a platenú brutalitu, potom napríklad príspevky z dark webu. A pokračuje to napríklad videami, ktoré sú až nemysliteľne sexuálne perverzné a zvrátené, niekedy dokonca zahŕňajú neplnoletých a podobne.