Nezařazené

10 RÁD PRE KRÁSNE VLASY

1.      Polievajte
Základom krásnych vlasov je voda, voda a ešte raz voda. Pitný režim je veľmi dôležitý nielen pre vaše zdravie, ale aj pre vašu krásu. Dostatok vody vám zabezpečí peknú pleť, nechty, ale i vlasy. Nedostatkom tekutín môžu vaše vlasy pôsobiť  krepovo a nezdravo.  Tie sa potom lámu a sú bez lesku.
2.      Vyživujte  
Vitamíny sú dôležité na rast vlasov. Ide predovšetkým o horčík, selén, zinok, vápnik, jód a meď. B2, B6 sú dobré na tvorbu vlasového farbiva. Z prírodných vitamínov nájdete dôležité látky v ovocí, zelenine, v špenáte, orechoch, olivovom oleji.
krásná žena s dlouhými vlasy
3.      Umývajte
Čisté vlasy sú krásne. Dôležité je sa o ne starať. No bežný šampón nestačí. Vhodné je dopriať vlasom kvalitný kondicionér, prípadne masky, aby boli vaše vlasy vyživené a pekné. Z času na čas je dobré použiť aj vlasový peeling v podobe peelingového šampónu. Býva súčasťou každej kúry v kozmetických salónoch.
4.      Strihajte
Vlasom pomôže i časté prestrihávanie. Najmä ženy, ktoré milujú dlhé vlasy by si mali vlasy prestrihávať, pretože majú tendenciu sa strapkať a to naozaj dobre nevyzerá.

5.      Abstinujte
Obmedzujte príliš časté používanie lakov, leskov, gélov a podobne. Tieto výrobky spôsobujú lámanie vlasov. Prípadne skúste používať prírodnú kozmetiku.
6.      Prekrvujte
Pravidelná masáž pokožky hlavy počas umývania, alebo aj po ňom zabezpečí prekrvenie. A to sa veľmi pozitívne odráža na kvalite vlasov.

7.      Uvoľnite
Ak nosíte často vlasy zopnuté, môžete si spôsobovať ich lámavosť. Je dobré si vlasy uvoľniť, rozpustiť. Prípadne ak vám vlasy zavadzajú použite štipec do vlasov. V gumičke nespávajte vlasy by počas spánku mali byť uvoľnené, jedine ak je ten dôvod, že vás na druhý deň čaká dôležitá udalosť a vy musíte prespať v gumičkách.
8.      Rozmaznávajte
Raz za čas si doprajte vyživenie vlasov domácimi maskami. Môžete si urobiť žihľavový zábal. Prípadne zmiešať žĺtka s olivovým olejom a vtrieť do vlasov. Necháte hodinku pôsobiť a viac krát opláchnite. Pozor – bielka NIE!!
atraktivní černoška
9.      Uhladzujte
Ak máte vlasy rozstrapkané, alebo krepové nezabúdajte na séra, olejčeky.
10.  Neničte
Príliš časté žehlenie, kulmovanie, používanie steelingových prípravkov vám vlasy ničí. Aj fén používaný po každom umývaní nie je vhodný. Ak môžete radšej si nechajte vlasy preschnúť voľne, prípadne ak je vonku pekne, tak na čerstvom vzduchu.